شرح شغل نگهبان

شرح شغل نگهبان

یکی از مشاغلی که در بدو ورود به بسیاری از سازمان‌ها با آن مواجه می‌شویم، “نگهبان یا انتظامات” است. طرز برخورد و رفتار نگهبانان با مراجعان، تأثیر بسزایی در شکل‌گیری تصویر سازمان در ذهن افراد دارد. نگهبانان از طریق بررسی و کنترل سیستم‌های حفاظتی و امنیتی، حصول اطمینان از قفل بودن درب‌های ورودی و خروجی، کنترل تردد افراد و وسایل نقلیه، حل و فصل آشوب‌های ایجاد شده در سازمان و … تلاش می‌کنند تا امنیت کارکنان و سازمان را تأمین و حفظ نمایند. برخلاف تصور رایج، شغل “نگهبانی” چندان هم ساده نیست. این شغل به آشنایی با مواردی چون اصول ایمنی و بهداشت در حوزه نگهبانی، انواع جرم‌ها و تخلفات و … ، مهارت‌هایی چون کار با وسایل کمک‌های اولیه و کپسول آتش‌نشانی، برقراری ارتباط موثر و … و توانایی درک سریع موانع و مشکلات، توانایی دیدن اشیاء از فاصله دور و … نیاز دارد. نگهبان در برابر ورود افراد غیرمجاز به سازمان و وقوع هر گونه خطرات جانی و مالی که ناشی از سهل‌انگاری مربوط به شغل او باشد، پاسخگوست. اهمیت این شغل آن چنان زیاد است که تیم متاخلاق تصمیم گرفت شناسنامه شغل جامع “نگهبان” را تدوین کند.

 شناسنامه شغل حاضر، بی‌تردید کامل‌ترین و به‌روزترین شناسنامه شغل موجود برای شغل نگهبان است. این شناسنامه شغل با فرمت جدید و به عنوان ویرایش دوم شرح شغل نگهبان یکی از جدیدترین محصول تیم متاخلاق،‌ تغییرات عمده‌ای نسبت به شناسنامه‌های شغل موجود در سایت دارد که به کاربران کمک می‌کند به شناختی کامل و عمیق از این شغل دست یابند.

علاوه بر این، دستورالعمل استفاده از فرمت جدید شناسنامه شغل، به منظور استفاده بهتر و بومی‌سازی شناسنامه مطابق با شرایط هر سازمان‌، تهیه و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرح شغل نگهبان و دیدن جزئیات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

شرح شغل نگهبان
مطالعه بیشتر