شرح شغل کارشناس تحقیق و توسعه

شرح شغل کارشناس تحقیق و توسعه

عصر حاضر، عصر رقابت در بازارهای داخلی و خارجی است. همه سازمان‌ها، از کوچک و بزرگ، به نوعی درگیر این بازار به شدت رقابتی هستند و تنها سازمان‌هایی می‌توانند به حیات خود ادامه دهند و رشد کنند که از این قافله عقب نمانند. امروزه نوآوری حرف اصلی را در ایجاد مزیت رقابتی می‌زند و همین موضوع یعنی توجه بیش از پیش به واحدی به نام تحقیق و توسعه که وظیفه اصلی آن حفظ نوآوری سازمانی می‌باشد. بنابراین، انتخاب و استخدام افراد مناسب و عملکرد صحیح این واحد امری بسیار حیاتی است. تیم متاخلاق نیز به همین دلیل تصمیم گرفته است تا شرح شغل کارشناس تحقیق و توسعه را فراهم کرده و در اختیار شما قرار دهد (این شرح شغل ویرایش سوم و به روز شده شرح شغل کارشناس تحقیق و توسعه است که پس از بازبینی توسط تیم متاخلاق منتشر شده است).


کارشناس تحقیق و توسعه در واحد تحقیق و توسعه به کار می‌پردازد، در این واحد انتظار بر این است که تمام افراد در انجام تمامی فعالیت‌های مربوط به طراحی و توسعه محصولات توانمند باشند.
از جمله وظایف کارشناس تحقیق و توسعه می‌توان به ترجمه نیازهای عملکردی به مشخصات محصول، مطالعه بر روی فناوریهای جدید و روز دنیا و تلاش برای بومی سازی و به کارگیری آنها در محصولات یا خدمات شرکت،  مشارکت در برنامه ریزی برای اصلاح و بهبود محصولات یا خدمات، بهینه سازی فرآیندها، انتقال و جذب فناوری ها و … اشاره کرد.
ویژگی‌های تخصصی، رفتاری و شخصیتی، شرایط احراز شغل، دانش، مهارت، توانایی و … تمامی مواردی هستند که باید در رابطه با یک کارشناس تحقیق و توسعه مورد توجه قرار بگیرند. این شرح شغل بی‌شک یکی از کامل‌ترین شرح شغل‌های موجود  است.

 شناسنامه شغل حاضر، بی‌تردید کامل‌ترین و به‌روزترین شناسنامه شغل موجود است. این شناسنامه با فرمت جدید، ‌به عنوان یکی از جدیدترین محصولات تیم متاخلاق،‌ تغییرات عمده‌ای نسبت به شناسنامه‌های شغل موجود در سایت دارد که به کاربران کمک می‌کند به شناختی کامل و عمیق از این شغل دست یابند.

علاوه بر این، دستورالعمل استفاده از فرمت جدید شناسنامه شغل، به منظور استفاده بهتر و بومی‌سازی شناسنامه مطابق با شرایط هر سازمان‌ و همچنین فرم ارزیابی مصاحبه تهیه و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرح شغل کارشناس تحقیق و توسعه بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 
 

مطالعه بیشتر