شرح شغل منشی

شرح شغل منشی

یکی از مشاغلی که همیشه در سازمان‌ها وجود داشته و این روزها به یک شغل حرفه‌ای تبدیل شده است و طرفداران خاص خودش را دارد، شغل «منشی» است. اهمیت وجود «منشی‌» در سازمان دیگر بر کسی پوشیده نیست. «منشی‌ها» جزء اولین افرادی هستند که در بدو ورود یا تماس با سازمان، با آن‌ها مواجه می‌شویم؛ افرادی که مرجع اطلاعاتی خوبی بوده و ما را راهنمایی می‌کنند. «منشی‌گری» در عین اینکه شغل ساده‌ای به نظر می‌رسد، پیچیدگی‌ها و مسئولیت‌های خاص خودش را دارد. از جمله مهم‌ترین مسئولیت‌های یک منشی این است که که با مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی، پویایی و چابکی و انعطاف‌پذیری خود مطمئن شود که قرار ملاقات‌ها درست و به موقع انجام می‌شوند، اسناد و اطلاعات مهم سازمان به خوبی ثبت و نگه‌داری می‌گردند، مکاتبات به موقع و به افراد مناسب ارجاع داده می‌شوند و … . برای انجام موثر این مسئولیت‌ها نیاز است که با اصول مکاتبات اداری، اصول بایگانی اسناد و مدارک و … آشنا بوده و در انجام مکاتبات اداری، برنامه‌ریزی و مدیریت زمان و … مهارت داشته باشند. «شناسنامه شغل منشی»، تدوین شده توسط تیم متاخلاق، راهنمای بسیار خوبی برای افرادی است که تمایل دارند با این شغل بیش‌تر آشنا شوند و مرجعی برای سازمان‌هایی است که قصد دارند در حوزه جذب‌ و استخدام، آموزش و توسعه موثر این شغل اقدام کنند.

 شناسنامه شغل حاضر، بی‌تردید کامل‌ترین و به‌روزترین شناسنامه شغل موجود است. این شناسنامه با فرمت جدید، ‌به عنوان یکی از جدیدترین محصول تیم متاخلاق،‌ تغییرات عمده‌ای نسبت به شناسنامه‌های شغل موجود در سایت دارد که به کاربران کمک می‌کند به شناختی کامل و عمیق از این شغل دست یابند.

علاوه بر این، دستورالعمل استفاده از فرمت جدید شناسنامه شغل، به منظور استفاده بهتر و بومی‌سازی شناسنامه مطابق با شرایط هر سازمان‌، تهیه و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرح شغل منشی بر روی لینک زیر کلیک کنید.
مطالعه بیشتر